Thursday, 23 January 2014

Accesorios

Sets of accessories/ Komplety akcesoriów!Thus, I want to show you, what is my point of view about selecting perfect accessories when we want to match them to our looks. I've made some sets of sunglasses, caps, watches, ties and bow ties, studs, suspenders and some more things, which I may use in the future. There are clearly some main rules that you have to follow.

A zatem, chcę pokazać wam co sądzę na temat dobierania akcesoriów, gdy chcemy by pasowały do naszego ubioru. Zrobiłem kilka setów z: okularami przeciwsłonecznymi, czapkami, zegarkami, krawatami, muszkami, spinkami do mankietów, szelkami i paroma innymi rzeczami, które być może wykorzystam w przyszłości. Jest parę oczywistych zasad, których musicie przestrzegać.

First and the most important thing is, as they say: too much pudding will choke the dog. Moderately is welcomed. Choose accessories from the one group of colours, for example: black and navy-blue things; grey, white and beige ones or orange, claret and brown accessories. Contrast is perfect nowadays! Add something made of gold (or just gilded) to your "black set", something colourful to your "grey set" or something made of leather or suethe to your "orange-brown set". You can say now "Yes...but what If I haven't got any accessories and it's an expensive purchase to buy them?". Don't worry, I've got an answear. There are two options. First one is to take some cash with you and visit second-hand shop- there you can find a lot of nice things! Bags, belts, hats, ties, bow ties or caps. Oh I have to make a post about visiting second-hand or charity shop! I love it! You can also visit shopping mall and search for some sales. Once I've bought one thick, winter cap and two full caps for 15 zloty (about 3 pounds or 5 dollars). Second option is just to make it by yourself. Find an old charm, buy a strap and make a brand new pendant! I bet you have a forgotten one cap in the wardrobe. Decorate it with pins or brads...it will look as the one bought from the fashionable store. Everything seems easy- and believe me- it is easy. With accessories your look will be full and perfect. Just remember to follow the rules.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest, jak to mówią: co za dużo, to niezdrowo. Umiarkowanie jest mile widziane. Wybierz akcesoria z jednej grupy kolorów, dla przykładu: czarne i granatowe rzeczy; te szare, białe i beżowe czy też pomarańczowe, bordowe i brązowe akcesoria. Kontrast jest teraz na czasie! Pamiętaj o tym. Dodaj z akcesoriów coś złotego (bądź pozłacanego) do swojego "czarnego zestawu", coś kolorowego do swojego "szarego zestawu albo coś zamszowego czy skórzanego do "pomarańczowo-brązowego zestawu". Teraz mógłbyś powiedzieć "No tak, ale co jeśli nie mam żadnych akcesoriów i będzie to drogi wydatek by je zakupić?". Nie martw się. Znam odpowiedź. Mamy dwie opcje. Po pierwsze możesz zabrać ze sobą trochę pieniędzy i odwiedzić second-hand. Znajdziesz tam sporo fajnych rzeczy, jak: torby, paski, czapki, krawaty czy kapelusze. Muszę koniecznie zrobić posta o odwiedzaniu takich sklepów, uwielbiam to! Możesz także odwiedzić galerię handlową i poszukać wyprzedaży. Kiedyś zdarzyło mi się zakupić grubą, zimową czapkę oraz dwa full-capy za 15 złotych. Drugą opcją będzie wykonanie akcesoriów przez Ciebie samego. Znajdź starą zawieszkę, kup rzemyk i zrób zupełnie nowy wisiorek. Mogę sie założyć, że masz w szafie starą, zapomnianą czapkę. Ozdób ją agrafkami czy ćwiekami i będzie wyglądała jak ta, zakupiona od modnej marki. Wszystko wydaje się proste- i uwierzcie mi, że takie jest! Z dodatkiem akcesoriów Twój ubiór będzie pełny i perfekcyjny. Pamiętaj tylko, żeby przestrzegać zasad.

My sets/ Moje zestawy:

1) Grey full cap, colourful socks, grey scarf and white trainers with patterns. I've choosen too silver watch, white headphones and clubmaster sunglasses.

Szary full-cap, kolorowe skarpetki, szara bandama i białe tenisówki ze wzorami. Dobrałem dodatkowo srebrny zegarek, białe słuchawki i okulary przeciwsłoneczne typu "clubmaser".
2) Navy-blue suspenders and tie with norwegian pattern. Also black socks with white patterns and colourful watch.

Granatowe szelki i krawat w norweskie wzory. Także czarne skarpetki z białymi wzorami i kolorowy zegarek.

3) Colourful hanky and bow tie, covered with paisley pattern. Additionally- navy-blue socks with blue and orange items and brown suspenders.

Kolorowe poszetka i muszka, pokryte wzorem paisley. Dodatkowo- granatowe skarpetki z pomarańczowymi i niebieskimi elementami oraz brązowe szelki.

4) Simple set. Cheerful check hanky, leather bow tie and chrome studs. Also I've choosen my favourite glasses.

Zwykły zestaw. Poszetka w pepitę, skórzana muszka i chromowane spinki. Wybrałem także moje ulubione okulary.

5) It's rather extravagant set. Patent leather shoes, gold studs and gold collar brooch. I've choosen too simple glasses. 

To jest raczej ekstrawagancki zestaw. Lakierki, złote spinki i złotka spinka do kołnierzyku. Wybrałem także proste okulary.

6) And the last one. Orange (mustard) sneakers, light brown scarf, checked cap and two pendants.

I na koniec. Pomarańczowe (musztardowe) buty sportowe, jasno-brązowa bandama, kaszkiet w kratę i dwa wisiorki.


And it's all for now! Look forward to see me in one of these sets. I've got some fine ideas! See you soon!
I to by było na tyle. Czekajcie, żeby zobaczyć mnie w jednym z tych zestawów. Mam już kilka pomysłów, do usłyszenia w krótce!

SZANSKI

16 comments:

 1. bandana jest świetna :) Czekam na outfit z twoim udziałem w tych akcesoriach :)

  ►BLOG◄

  ReplyDelete
  Replies
  1. ememe, miałem się zapytać... gdzie kupiłeś te skarpetki? :)

   Delete
  2. Hotdogi w Primrku :) Zapewne o nie chodzi ;)

   Delete
 2. Będzie już po pierwszym egzaminie :) Czyli można się spodziewać posta w środę ;)

  ReplyDelete
 3. Super :)
  best-frieend.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. świetne. :)
  zapraszam do mnie ;)
  http://swiatwobiektywiecanona.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. Koniecznie zrób posta o zakupach w second-handach

  ReplyDelete
 6. Cool sets!!


  xoxo
  monic-dzej.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Cześć jestem na twoim blogu po raz pierwszy i jestem pod wrażeniem jak wkładasz w niego tyle pracy i serca to niesamowite jestem pod wrażeniem życzę ci dalszych sukcesów w blogowaniu . Pozdrawiam cię serdecznie.
  http://mojmozg13.blogspot.com/
  + jeśli mogła bym prosić cie o kliknięcie w linki umieszczone w poście do ubrań to była bm na prawde bardzo ci wdzięczna
  + jeśli masz chęć wpadnij też i na tego bloga mojej przyjaciółki
  http://klaudi1299.blogspot.com/

  ReplyDelete
 8. Nie męskie jest pierdolenie o jakichś zasranych akcesoriach. Bez sensu wchodzisz w strefe kobiecą. Wstydź się. Adrian B

  ps: Jesteś Ciotą

  ReplyDelete
 9. Jak to dobrze, że Ty męsko i honorowo nie napisałeś komentarza jako anonim, bo bym się zasmucił. Robię to co lubię, prezentuje swoje spostrzeżenia na temat ubioru- na pewno nie mam się czego wstydzić. Przykro mi, ale niestety każda z tych rzeczy była kupiona na dziale męskim...i uwierz mi, że nie miałem potrzeby na nie się (kolokwialnie używając Twojego języka) wysrać. Pozdrawiam odważnego bohatera roku, Adam S.

  ReplyDelete
 10. Ciekawy post i nie mówię tego na odczepnego.
  Po za tym podoba mi się nagłówek :*
  http://byc-jak-czlowiek-renesansu.blogspot.com/

  ReplyDelete
 11. awesome blog Adam !
  www.lottaliinalove.blogspot.com

  ReplyDelete
 12. Świetne połączenia!:)

  http://freshisyummy.blogspot.com/2014/01/inspirations.html

  ReplyDelete
 13. łądne buty, na pewno to wszsystko razem będzie ładnie wyglądać :)

  Obserwuję (jeśli spodoba Ci się mój blog, również go zaobserwuj,sprawi mi to wielką radość)
  http://unnormall.blogspot.com/

  ReplyDelete
 14. Czekam na stylizację z akcesoriami. Mi osobiście najbardziej podoba się 4

  Pozdrawiam,
  KAMIL

  ReplyDelete